Yeni Nesil Sosyal Medya Ajansı

Türkiye Dijital Raporu 2021: We Are Social !

Türkiye Dijital Raporu 2021: We Are Social !

Türkiye Dijital Raporu 2021: We Are Social

We Are Social 2021 Türkiye Dijital Raporu’na göre internette harcadığımız zaman her geçen gün artıyor. Her biri büyürken, yeni özelliklerle dikkatimizi çekmeye devam ediyorlar. Dijital dünya, gerçek dünyanın sınırlarını zorluyor! Neredeyse 300 sayfa uzunluğundaki We Are Social 2021 Türkiye Dijital Raporu hemen her noktası ile çarpıcı verilere işaret ediyor! 

Her Gün 7 Saatimiz İnternette Geçiyor 

We Are Social 2021 Ocak Türkiye Dijital Raporu gösteriyor ki, dünyada her gün ortalama 7 saatlik bir süre dijital dünyada harcanıyor. Kısacası, bir günün neredeyse  3’te 1’i ya da ömrümüzün 3’te 1’i internette geçiyor diyebiliriz! Bu 7 saatlik dilimin 2,5 saati ise sosyal medya mecralarında geçiriliyor. 2 saatlik bir diğer zaman kitap ya da dergi okumak üzere ayrılıyor. 1,3 saat müziğe, 1 saat radyo-podcast dinlemeye ve 1 saat de oyun oynamak üzere internet kullanıyoruz. 

Mobil Uyumluluğun Önemi! 

4,6 milyar insan internet kullanıyor. Bununla beraber kullanıcıların %92,6’sı internete girmek için mobil telefonlarını tercih ediyorlar. Bu tercih, mobil uyumluluğun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözlerimizin önüne seriyor! 

Profesyonel olarak dijital dünyada olan herkes, bu raporu detaylı olarak inceleyecektir. Bu nedenle yukarıda verilen genel bilgilerin ardından, ilgi duyanlar için Türkiye ile ilgili birkaç noktaya daha yakından bakalım! 

Türkiye’nin İnternet Hızı Düşük! 

WAS 2021 Türkiye Dijital Raporu verilerine göre Türkiye’nin mobil internet hızı dünya ortalamasının altında. bununla birlikte kablolu internet hızında ise durum daha kötü! Türkiye, en düşük kablolu internet hızına sahip ülkelerden biri!

Dijital Dünyanın 4. Dili Türkçe! 

Raporun, Türkiye için en dikkat çeken taraflarından biri, dünya üzerinde üretilen web içeriğinde Türkçe’nin 4. sırada olması! Kısacası dünyanın web içeriği bazında en çok konuşulan 4. dili bizim dilimiz. İlk 3 sırada ise İngilizce, Rusça ve İspanyolca var. Dünyanın web içeriğinin ciddi bir kısmını oluşturuyoruz ama bu üretime yakışan bir internet hızımız yok!

Türkiye’nin Sosyal Medya Reklamları

We Are Social 2021 Ocak Türkiye Dijital Raporu sosyal medyada reklamları en çok kullanan ülkerleri de gösteriyor. Bu ülkeler arasında Türkiye, Facebook üzerinde reklam erişimine göre 12. ülke konumunda! Bu alanda 12. sırada olduğumuz bir diğer mecra ise Youtube! 

Instagram reklam erişimi verilerine göre ise Türkiye dünyada 6. sırada! Instagram üzerindeki reklamlarda Avrupa’da birinciyiz! Ayrıca Twitter’ı en aktif kullanan ülkeler arasında 7. sıradayız! 

Facebook’u en aktif biçimde kullanan ülkeler arasındayız ve 12. Sıradayız!

Instagram reklam erişiminde Avrupa 1.siyiz!

Tüm bu veriler gösteriyor ki, sosyal medyada var olmak artık daha da önemli. Sosyal medya yönetimi hizmeti almak günden güne daha kıymetli hale geliyor! 

Bizimle iletişime geçmek için TIKLAYIN! 

Hemen Bize Yazın !
İletişime Geçmek Artık Çok Kolay !
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz ?