Yeni Nesil Sosyal Medya Ajansı

Video Kurgu ve Seslendirme

Video Kurgu Nedir ?

Video kurgu, farklı açılardan çekilmiş ham görüntülerin belirli bir düzen içinde birleştirilmesi ve anlamlı bir bütün haline getirilmesi işlemidir. Kurgu diğer adıyla “montaj”, birçok yönetmen için film çekiminin en önemli aşamasıdır. Çünkü görüntülerin hangi sırayla gösterildiği izleyiciler üzerindeki etkisini de belirleyecektir. İzleyiciye istenen mesajı verebilmek için kurgunun doğru yapılması gerekir yoksa elinizdeki çekilmiş görüntülerin pek bir anlamı kalmayacaktır. Kurgu sırasında müzik, seslendirme, çeşitli efektlerin eklenmesi gibi işlemler de yapılmaktadır.

Video Kurgu ve Seslendirme
Video Kurgu Aşamaları

Video kurgu hizmetlerimiz dahilinde ;

  • Elinizdeki çekilmiş ham görüntüleri bir film haline getirebiliriz,
  • Çekilmiş fotoğraflarınızı çeşitli yöntemlerle hareketlendirip, seslendirme ve müzik ekleyerek bir film haline getirebiliriz,
  • Arşivinizde bulunan eski kayıtları kullanarak çeşitli videolar üretebiliriz,
  • Çekimi yapılmış bağımsız film, kısa film, ödev vb. projelerinizi tamamlayabiliriz,
  • Tv programı, konser, sunum, toplantı çekimlerinizi kurgulayabiliriz,
  • Arşivlerinizi düzenleyip dijital ortama aktarabiliriz.

Seslendirme Hizmeti

Reklam filmi, belgesel, eğitim filmi gibi birçok alanda önceden hazırlanan metin bir ses sanatçısı tarafından seslendirilerek kurguya eklenir. Bu ses aynı zamanda filmin sahibi olan kurumun da sesi olur, bu sebeple çok önemlidir. Doğru ses, doğru ton, doğru vurgu olmazsa verilen mesaj da doğru olmaz, dolayısıyla bütün emekler boşa gidebilir.

Hemen Bize Yazın !
İletişime Geçmek Artık Çok Kolay !
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz ?