Yeni Nesil Sosyal Medya Ajansı

WhatsApp 2021 Güncellemesi Neler İçeriyor?

Whatsapp güncellemesi neler içeriyor

WhatsApp 2021 Güncellemesi Neler İçeriyor?

Whatsapp 2021 Güncellemesi ile gelecek yenilikler!

Son dönemde sosyal medya mecralarına ilişkin çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. Tam da bu mecraların dinamiğine yakışır biçimde, birini takip edip yakalayalım diyemeden diğerine bir güncelleme geliyor. Algoritma değişimleri, arayüzlere getirilen özellikler bir yanda dursun; şimdi de WhatsApp 2021 Sözleşme Koşulları Güncellemesi ile karşımıza çıkıyor. 

Kullanıcıların bir kısmının, yeni güncellemenin esaslarına dikkat dahi etmeden onaylamayı seçtiğini tahmin etmek zor değil! Peki, bu WhatsApp güncellemesi neler içeriyor? 

Öncelikle tüm kullanıcılar bu yeni güncellemeyi/sözleşmeyi kabul etmeye zorlanıyor. Kabul etmeyenler, WhatsApp kullanmaya devam edemeyecekler.  

Eğer bu durumu “aşırıya kaçan” bir dayatma olarak görüyorsanız, sıkı durun!  

Kullanmaya devam etmek istiyorsak sözleşmeyi kabul etmeliyiz. Bu kabule göre de, tüm WhatsApp verilerinin Facebook’un kurucusu olduğu tüm şirketlerle paylaşılmasına müsaade etmiş oluyoruz. Buradaki durumu daha net hale getirmek için şöyle bir sıralama yapabiliriz. 

Hesap bilgilerinden mesajlara, durum bilgisinden cihaz bilgisine, kullanım ve kayıt bilgilerinden konum bilgisine kadar her detayın paylaşılmasına izin vermemiz isteniyor. Üstelik bu saydıklarımızla da sınırlı değil. Çerezler, kullanıcı şikayetleri, işletme ve ödeme verileri gibi oldukça önemli detaylar da paylaşılacaklar arasında! 

WhatsApp Güncellemesi ile paylaşılacak veriler: 

Hesap Bilgileri
Mesajlar
Bağlantılar
Durum Bilgisi
İşlem ve Ödeme Verileri
Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler
Kullanım ve Kayıt Bilgileri
Cihaz ve Bağlantı Bilgileri
Konum Bilgileri
Çerezler
Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağladığı Bilgiler (Üçüncü taraftan sağlanır.)
Kullanıcı Şikayetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)
WhatsApp’taki İşletmeler (Üçüncü taraftan sağlanır.)
Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları (Üçüncü taraftan sağlanır.)
Üçüncü Taraf Hizmetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)
Whatsapp güncellemesi neler içeriyor

Sosyal Medyada Bu Gelişmeye Dair Konuşulanlar 

Sosyal medya kullanıcılarının birçoğu bunun aleni ve kitabına uydurulmuş bir hırsızlık olarak değerlendiriyor. Kimi mahremiyet ihlallerinden dem vururken, kimi meselenin reklam hedef kitlelerinin geliştirilmesini sağlayacak “olasılıklarına” odaklanıyor. Reklam iyileştirmeleri ihtimali bu durumun kabul edilmesini kolaylaştırır mı acaba? 

Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? 

Karşımızda öyle ya da böyle kabul etmek zorunda olduğumuz bir WhatsApp güncellemesi mi var? Yoksa alternatif kapalı sosyal ağlara yönelerek kendimizi bu zorlamadan kurtarabilir miyiz? 

Sponsorlu içerikler hakkında bilgi almak için Sosyal Medya Yönetimi yazımızı okuyabilirsiniz. 

Hemen Bize Yazın !
İletişime Geçmek Artık Çok Kolay !
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz ?