Yeni Nesil Sosyal Medya Ajansı

Sosyal Medya Yönetimi : Kampanya Türleri

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal Medya Yönetimi : Kampanya Türleri

Sosyal medya yönetimi yapılırken en çok yarar sağlanan alanlardan biri elbette, sponsorlu içerik paylaşımları. Bu paylaşımlar için her biri farklı dinamiklerle oluşturulup, aynı amaca hizmet eden 3 farklı kategoride, 11 değişik reklam türü var. 

Etkili sponsorlu içeriği belirlemenin ilk adımı hangi reklam kategorisinde içerik oluşturulacağını belirlemek! 

Facebook Bilinirlik Kampanyaları Oluşturma 

Bu kategoride bir reklam oluşturacaksanız, öncelikli amacınız bir marka farkındalığı/bilinirliği oluşturmak olmalı. Yeni kurulmuş bir işletmeniz varsa önceliği bu kategoriye verebilirsiniz.  

Marka bilinirliği reklamları / reklam kampanyalarında sistem, işletmeniz / markanız için potansiyel müşteri olan kişilere ulaşmanızı sağlar. Verdiğiniz hizmetleri alabilecek kişilerle ilk teması kurmanıza olanak verir. Aynı kişiye birden fazla kez aynı reklamı göstererek, markanıza ilişkin bilinirliğin artmasını sağlar! 

Dönüşüm (Conversion) Reklamları 

Dönüşüm reklamları dendiği zaman bilmediğiniz ya da en azından hiçbir fikrinizin olmadığı bir şeyden bahsedildiğini düşünebilirsiniz, ancak durum büyük ihtimalle böyle değildir. Sadece bu kavramı yakından tanımaz gerekmektedir. Sosyal medya yönetimi içerisinde büyük ve önemli bir yer işgal eden dönüşüm reklamları, sahip olduğunuz ve sunduğunuz online varlıklarınızın hedef kitlenizce görülesini sağlar. Bunu sağlamakla kalmaz ilgili hedef kitlenin harekete geçmesine ön ayak olur. Kısacası markanızla, hedef kitlenizi bir araya getirir. Örneğin karşılaştığınız bir reklamda “iletişime geç, web sitesini ziyaret et, daha fazla bilgi al” butonlarını görmüşsünüzdür. İşte, hedef kitleniz buraya tıklıyorsa yani dönüş yapmak üzere harekete geçiyorsa dönüşüm reklamınız başarıya yakın duruyor demektir. Bu tip özel dönüşüm butonları oluşturduktan sonra reklamınızın oluşturabilirsiniz. 

Dönüşüm reklamları alt kategorilerinde dönüşümler, mağaza trafiği ve katalog satışları yer alır! 

Değerlendirme Reklamları 

Sosyal medya yönetimi ve reklam kampanyaları içerisinde yer alan bir diğer alan değerlendirme reklamlarıdır. Bunlar; 

Trafik
Etkileşim
Uygulama Yüklemeleri
Video görüntülemeleri
Potansiyel müşteriler Bulabilme
Mesajlar 

Bazılarından kısaca bahsetmek gerekirse, trafik reklamları ile web siteniz ya da uygulamanız için organik kullanıcı trafiği elde edebilirsiniz. Etkileşim reklamları ile gönderi etkileşimlerinizi yahut sayfa beğeninizi arttırabilir, oluşturduğunuz bir etkinliğe katılı yükseltmek üzere hamlede bulunabilirsiniz. Uygulama yüklemeleri, adı üzerinde uygulamanızın, daha evvel benzer uygulamalar indirmiş kişilerce görülmesini ve indirilmesini sağlayan reklamlardır. 

Konuyla ilgili her kategoride detaylı bilgi almak ve hizmetlerimizden yararlanmak üzere, bizimle iletişime geçebilirsiniz! 

Diğer yazılarımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz!

Hemen Bize Yazın !
İletişime Geçmek Artık Çok Kolay !
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz ?